Preskočiť na obsah

Očkovanie proti Covid-19 v Bačkovíku

Zverejnené 24.6.2021.

Kategória

23. júna 2021 využili záujemcovia o očkovanie v obci Bačkovík možnosť dostač prvú dávku vakcíny Pfizer-Biontech. Očkovanie zabezpečoval mobilný tím Košického samosprávneho kraja a obec Bačkovík.

Záujem o očkovanie prejavilo 31 osôb z obce Bačkovík a okolia. Žiaľ, k termínu očkovania sa dostavilo iba 20 prihlásených osôb. Zaočkované osoby čaká pozvanie na 2. dávku v termíne 28 – 30 dní od podania 1. dávky. Termín druhej dávky stanoví Košický kraj. Očkovaných bude obec informovať o čase očkovania formou SMS správy.

Očkovanie v obci budú môcť využiť aj neregistrovaní záujemcovia, ktorým bude pichnutá 1. dávka vakcíny. K zaočkovaniu druhou dávkou sa však už budú musieť dostaviť v termíne pozvania do očkovacieho centra v Košiciach.

Očkovanie chráni zaočkované osoby a pri dostatočnom počte zaočkovaných vytvára kolektívnu imunitu. Je to v súčasnosti jediný nástroj na zastavenie pandémie, ktorá trvá vo svete od záveru roka 2019. V prípade nízkeho počtu zaočkovaných čaká náš región 3. vlna pandémie.